22/04/2024

Parafialna pielgrzymka Sycylia-Rzym-Toskania …

 

 

SYCYLIA – RZYM – TOSKANIA

pielgrzymka samolotowo-autokarowa

 

Syrakuzy – Etna – Taormina – Palermo

Cefalu – Cieśnina Mesyńska – Pompeje – Monte Cassino – Rzym – Florencja

 

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI

Wyjazd z Kołobrzegu. Przejazd na lotnisko do Berlina. Przelot na Sycylię.                                  Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2: SYRAKUZY –ETNA

Śniadanie. Msza święta. Przejazd do Syrakuz – niemal na każdym kroku można tu znaleźć nie lada gratkę, np.: amfiteatr grecki z V wieku p.n.e, Ucho Dionizosa – słynną, „rajską” grotę, barokową katedrę, ruiny świątyni Apolla i wiele innych. Po południu wjazd autokarem na Etnę. To największy wulkan w Europie, ma 3350 m wysokości. Autokarem wjedziemy na wysokość 1915 m., spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do mniejszych kraterów. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: TAORMINA

Śniadanie. Msza święta.Przejazd do Taorminy.Miasteczko to położone jest na stokach wulkanu Etna, którego kręte i strome uliczki biegną wprost do czystych plaż, otoczonych błękitem morza
i pionowymi klifami. Pospacerujemy wąskimi uliczkami wzdłuż sycylijskich kolorowych domków, zielonych placów i parków. Widok na cypel, który można oglądać z miasta, położonego                 na wzniesieniu, jest oszałamiający. Będziemy również na najdroższej ulicy świata. Taormina to miejscowość, którą  po prostu trzeba odwiedzić. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: PALERMO

Śniadanie. Przejazd do największego miasta na Sycylii, Palermo – w programie m.in.: zwiedzanie katedry Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej charakteryzującej się różnorodnością styli, gdzie w kaplicy patronki miasta św. Rozalii przechowywane są jej relikwie. Katedra w lipcu 2015 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza święta. Spacer po przepięknej starówce. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: CEFALU – CIEŚNINA MESYŃSKA   

Śniadanie. Msza święta. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Cefalu – malowniczo położone na wysokiej skale nad samym brzegiem morza sycylijskie miasteczko słynące ze średniowiecznych zabytków i wyjątkowej urody. Zobaczymy Mozaikę Chrystusa – Pantokratora pochodząca z katedry w Cefalu symbolizowała zakończony Rok Wiary. Przeprawa przez Cieśninę Mesyńską i przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: POMPEJE – MONTE CASSINO

Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasto w regionie dzisiejszej Kampanii we Włoszech, zniszczone w czasach cesarstwa rzymskiegoprzez erupcję wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, utrwalił budowle, przedmioty oraz niektóre ciała ludzi i zwierząt, co współcześnie umożliwia obejrzenie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta średniej wielkości i jego mieszkańców. Po południu pojedziemy na Monte Cassino– Msza święta na cmentarzu  z okazji 75. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 7: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Msza święta. W programie: Watykan – Bazylika św. Piotra          (Grób Św. Jana Pawła II). Po południu zobaczymy: Bazylikę Santa Maria Maggiore,    Fontannę di Trevi, Plac i Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: RZYM

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Msza święta. W programie: Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika św. Jana na Lateranie, Kaplica Świętych Schodów. Po południu spacer po Rzymie Starożytnym:  Plac Wenecki, Kapitol z widokiem na Forum Romanum, Coloseum (z zewnątrz). Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: FLORENCJA

Śniadanie. Przejazd do Florencji – w programie: Plac Michała Anioła, Ponte Vecchio – Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria z fontanną Neptuna i wierną kopią Dawida – rzeźby Michała Anioła. Msza święta.Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10/11:

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię, Niemcy. Przyjazd do Kołobrzegu   w godzinach nocnych.

 

 

TERMIN: 20.05. – 30.05.2019

CENA: 1.300 zł + 440 €

  

 

ŚWIADCZENIA:

 • transfer na lotnisko na trasie: Kołobrzeg – lotnisko;
 • przelot samolotem rejsowym: Berlin – Sycylia;
 • we Włoszech i w drodze powrotnej przejazd komfortowym autokarem;
 • noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2, 3 os. z łazienkami;
 • śniadania i obiadokolacje wg programu;
 • ubezpieczenie NW i KL;
 • opieka pilota – przewodnika.

 

 

DODATKOWO NA WYDATKI PROGRAMOWE TRZEBA PRZEZNACZYĆ 125 €:

 • opłaty klimatyczne i wjazdowe do włoskich miast;
 • bilety wstępu;
 • przeprawa promowa;
 • zestawy słuchawkowe;
 • przewodnicy miejscowi;

 

 

 

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport

ważny min. 3 miesiące od daty powrotu do Polski.

 

 

ZAPISY

 

Parafia (Bazylika) Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu

(kancelaria parafialna)

Opiekun duchowy grupy: ks. Tadeusz Wilk