24/06/2024

Pielgrzymka do Grecji „Śladami św. Pawła Apostoła” 12-23.09.2020

 

Belgrad – Riwiera Olimpijska – Saloniki   

Meteory – Delfy – Ateny – Korynt – Mykeny – Epidavros – Nafplio – Tolo  

Olimpia – Patras – Rejs po Adriatyku  

 

DZIEŃ 1: WYJAZD Z POLSKI
Wyjazd z Kołobrzegu. Przejazd przez Polskę, Czechy, Węgry.Przyjazd na nocleg tranzytowy w okolice Budapesztu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2: BELGRAD

Śniadanie, przejazd do Belgradu. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: RIWIERA OLIMPIJSKA

Śniadanie. Przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd w godzinach popołudniowych na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: SALONIKI
Śniadanie. Przejazd do Salonik i zwiedzanie zabytków, w tym: Bazyliki Agia Sofia, Rotundy,Kościoła św. Demetriusza oraz Łuku Galeriusza, pochodzących z czasów Imperium Rzymskiego. Powrót na obiadokolację oraz nocleg.
DZIEŃ 5: METEORY
Po śniadaniu przejazd malowniczą doliną Tembi, zwiedzanie Meteorów słynnych „wiszących” klasztorów,                  na szczytach niedostępnych niegdyś skał, które obecnie zaliczane są do STU CUDÓW ŚWIATA.Kontakt z życiem klasztornym mnichów. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do Delf.
DZIEŃ 6: DELFY – ATENY – WIECZÓR GRECKI
Po śniadaniu zwiedzanie Delf – najsłynniejszej wyroczni świata starożytnego. Pozostałości pełnej gracji Tolos. „Oczyszczenie” w Źródle Kastylijskim. Przejście Świętą Drogą. Czas na zdjęcia przy „pępku” Omfalos (mitologicznym centrum świata). Poza tym można zobaczyć Mur poligonalny, słynną Gazetę Delficką, tajemniczy labirynt pytyjski, teatr antyczny, stadion z II w n.e. i Świątynię Apollona. Następnie przejazd do Aten.Obiadokolacja. Wieczór grecki w tawernie na Place (starej dzielnicy pod Akropolem) wraz z programem artystycznym. Nocleg w Atenach.
DZIEŃ 7: ATENY
Po śniadaniu zwiedzanie, z przewodnikiem, Aten. Objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament,                              Grób Nieznanego Żołnierza ze zmianą warty, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Zwiedzanie antycznych budowli na Akropolu: Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon. Następnie zwiedzanie Agory,               Wzgórza Aeropag – na  którym św. Paweł z Tarsu po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten. Czas wolny na zakupy.Obiadokolacja, nocleg w Atenach.

 

DZIEŃ 8: KANAŁ KORYNCKI – KORYNT – MYKENY – EPIDAVROS – NAFPLIO – TOLO
Po śniadaniu wyjazd na Płw. Peloponez. Postój przy Kan. Korynckim, łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim i w Koryncie – miejscu pobytu i nauczania św. Pawła. W programie ponadto zwiedzanie: Myken (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona),  Epidavros (najlepiej zachowany, czynny antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką), Nafplio (spacer po zabytkowym centrum, twierdza Palamidi i Burdzi). Przejazd do malowniczo położonej miejscowości – Tolo.Obiadokolacja oraz nocleg w Tolo.
DZIEŃ 9: OLIMPIA – PATRAS
Po śniadaniu przejazd do Olimpii – zwiedzanie pierwszego stadionu, terenu archeologicznego, w tym: prytanejonu, gimnazjonu, palestry, pracowni Fidiasza, świątyni Zeusa z ogniem olimpijskim, świątyni Hery. Następnie przejazd do miasta Patras, trzeciego co do wielkości miasta Grecji. Tutaj został pochowany św. Andrzej  a w Bazylice przechowywana jest czaszka oraz fragment jego krzyża.Wieczorem zaokrętowanie na statek i rejs z Patras do Ankony.
DZIEŃ 10: REJS PO ADRIATYKU

Śniadanie. Rejs statkiem po Adriatyku. Przypłynięcie do Ankony. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 11/12: PRZYJAZD DO POLSKI
Śniadanie. Przejazd przez Włochy, Austrię do Polski.Planowany przyjazd do Kołobrzegu w godzinach nocnych. Zakończenie Pielgrzymki.

 

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, toaleta, DVD, cafe bar);
  • noclegi w hotelach **/*** z łazienkami;
  • śniadania i obiadokolacje według programu;
  • rejs statkiem Patras – Ancona: kabiny 4-osobowe z łazienkami (wewnętrzne);
  • ubezpieczenie KL i NNW;
  • opieka pilota.

 

 

PŁATNE DODATKOWO:

  • bilety wstępu + przewodnicy miejscowi + wieczór grecki w tawernie + wjazdy do miast

+ opłaty klimatyczne + zestawy słuchawkowe: 130 €

 

 

 

Termin: 12.09. – 23.09.2020

Cena: 1.500 zł + 400 €

 

 

!!! UWAGA !!!

Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport

ważny min. 3 miesięcy od daty powrotu do Polski.

 

 

 

ZAPISY

Parafia (Bazylika) Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu

(kancelaria parafialna) z wpłatą 1000.00 zł.

Opiekun duchowy grupy: ks. Tadeusz Wilk

 

 

Grecja (program)