24/06/2024

Rekolekcje dla dzieci

    Wielki Post to czas wyciszenia,  pokuty i nawrócenia. Rozważamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Pana Jezusa. Porządkujemy sprawy swojego sumienia. Umacniamy naszą więź z Chrystusem.

W przeżywaniu tej prawdy pomagają nam Rekolekcje. Starsi i młodzież zakończyli już swoje spotkania. Rekolekcje dla Dzieci ze szkół podstawowych zaczynamy w niedzielę, 11 marca o  11.30, zakończymy w piątek, 16 marca.

 

Wszystkie trzy spotkania rekolekcyjne będą w kościele:

Dzień 1. Dzięki życzliwości i pomocy szkół, na 1-sze spotkanie rekolekcyjne dzieci przyjdą do kościoła przed południem (poniedziałek – SP8, wtorek -SP3, środa SP4).

Dzień 2. W myśl zasady „przykłady pociągają”, zapraszamy Was, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, do udziału w kolejnych spotkaniach – razem z dziećmi. Na 2-gą, wspólną z Waszymi dziećmi naukę rekolekcyjną, zapraszamy na godz. 17.00: we wtorek SP4 i SP8, a w środę SP3. Jeśli komuś nie pasuje dany dzień, niech wybierze wtorek lub środę.

Dzień 3. Droga Krzyżowa, w piątek o 16.20, będzie 3-cią nauką rekolekcyjną. Spotkanie zakończymy udzieleniem Komunii św. dzieciom i starszym.

Każdego dnia (wtorek, środa, piątek) – już od 16.20, będzie okazja do Spowiedzi św.

W czasie spotkań będziemy szukać odpowiedzi na pytania: jak w życiu mogę naśladować życie Jezusa Chrystusa i stawać się Jego uczniem? Chcemy też otoczyć troską nasze życie, które jest bezcennym darem Bożym. Jako wierzący w Jezusa Chrystusa pragniemy dla dzieci, aby żyły nadzieją, wiarą i miłością. Pragniemy, aby spotkały w swoim życiu Boga i żyły Ewangelią. Spotkania poprowadzą ks. Grzegorz Jagodziński i nasi księża wikariusze.

            Wyraźcie, proszę, Rodzicielską troskę o wasze dzieci przez wspólny udział w rekolekcjach. Niech się wypełnią słowa Pana Jezusa, powiedziane do dorosłych: „pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”. Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam,

ks. Jerzy Chęciński, proboszcz